Historyczna brama wejściowa do budynku

brama wejściowa

Na warszawskiej Woli, przy ulicy Wawelskiej 60 odnowiona została historyczna elewacja w wejściowej bramie. Ze stylistyki lat 90., przywrócono jej klimat lat przedwojennych. Był to pierwszy wspólny projekt nowego Zarządu Spółdzielni i lokalnej społeczności, która buduje się i rośnie w siłę.
Kamienica przy ul. Wawelskiej 60 to część słynnej Reduty Wawelskiej z bohaterską kartą w Powstaniu Warszawskim. Projekt był realizowany pod nadzorem konserwatora zabytków. 

Zabytkowa elewacja odzyskała swój blask

Elewacja została pomalowana farbą do wnętrz i fasad Sigma Sol-Silicate Topcoat, która przeznaczona jest do dekoracyjno–ochronnego malowania i renowacji wnętrz oraz elewacji przede wszystkim obiektów zabytkowych i historycznych, ale również budynków mieszkalnych, przemysłowych i biurowych. 

Ze względu na wysoką paroprzepuszalność doskonale nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Kombinacja spoiw zolu krzemionkowego i szkła wodnego, umożliwia stosowanie farby nie tylko na podłoża mineralne (np. tynki cementowe, wapienne lub "stare" powłoki silikatowe), lecz także na wiele podłoży organicznych bez dodatkowych warstw podkładowych.  

brama wejściowa
brama wejściowa