Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie

Renowacja XVIII-wiecznego  Sanktuarium św. Idziego to jedna z inwestycji, gdzie produkty marki Sigma sprawdziły się idealnie. W tym zabytkowym obiekcie odmalowano sufit, ściany i boczne ołtarze. Jednocześnie  odnowiono ołtarz główny oraz ujednolicono oświetlenie i nagłośnienie wewnątrz kościoła.

Farby Sigma w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie
Farby Sigma w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie
Farby Sigma w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie

Powierzchnia została zagruntowana wodorozcieńczalnym koncentratem Sigma Sigmafix Universal, który pozwala uzyskać dobrą przyczepność kolejnych warstw farby, trwałość i jednolitość koloru oraz jednakowy połysk na całej powierzchni.

Następnie wnętrza zostały pomalowane farbą Sigma Sol-Silicate Topcoat przeznaczoną do dekoracyjno–ochronnego malowania i renowacji wnętrz oraz fasad budynków, szczególnie obiektów zabytkowych i historycznych. Nadaje się do renowacji dobrze związanych i nośnych powłok farb dyspersyjnych, tynków oraz podłoży mineralnych. Ze względu na wysoką paroprzepuszalność doskonale nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Technologia zolu krzemionkowego i silikatu zawiera w sobie wszystkie zalety klasycznej farby dyspersyjno-krzemianowej oraz umożliwia nakładanie jej na organiczne (dyspersyjne) systemy farb.