Kolorowe schody

Kolorowe schody to projekt studentów kierunku Wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Studenci przez kilka semestrów typowali swoje ulubione kolory i nadawali im nazwy  bazując na ich wykorzystaniu w pracach projektowych i na emocjach, które wywołują.

W maju 2024 r., studenci odnowili schody prowadzące do podziemia ulicy Raciborskiej 50, na której zlokalizowany jest budynek akademii i pomalowali je na wybrane odcienie.
Motywem do działania była praca magisterska jednej z absolwentek ASP, w której przedstawiła pomysły na  upiększenie przestrzeni wokół uczelni. 

Kolorwe schody
kolorowe schody w Katowicach

Łatwe malowanie, piękny efekt

Schody zostały pomalowane uniwersalną emalią Sigma Contur PU Satin.

Produkt polecany jest do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz m.in. do malowania lamperii na podłożach mineralnych w budynkach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej. 

Emalia tworzy satynowe wykończenie i może być barwiona na tysiące odcieni w komputerowym systemie kolorowania. Tworzy powłoki wysoce odporne na warunki atmosferyczne, na ścieranie i zadrapania. Emalia jest łatwa w stosowaniu. Można ją nakładać wałkiem, pędzlem lub natryskiem.

kolorowe schody w Katowicach
kolorowe schody w Katowicach
kolorowe schody w Katowicach
kolorowe schody w Katowicach